Turistika v Jordánsku

Turistika v Jordánsku

Jordánsko je, kromě nádherných památek, také domovem krásných přírodních rezervací, vysokých skal, překrásných kaňonů, rozlehlé pouště a okouzlujícího mořského pobřeží. 

Není se proto čemu divit, že pěší turistika v Jordánsku rychle roste na popularitě. A místní obyvatelé jsou si toho velmi dobře vědomi. Proto velmi pečlivě vybrali ta nejlepší místa a vytvořili autentickou pěší stezku Jordan Trail. Je to 650 km dlouhý úsek vysokých hor, pouští, zvlněných kopců, řek a říček. 650 km v nohách je opravdu velký výkon, proto tato krásná stezka nabízí mnoho úseků různé délky a obtížnosti. Takže si svou trasu najde opravdu každý. 

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, chcete odhalit místní zvyky a kulturu, pak je pro vás hiking v Jordánsku ideální.

Naplánujte si pěší turistiku v zájezdu na míru.

Petra v Jordánsku

Turistické trasy v Jordánsku

Jordan Trail je nejkrásnější a nejoblíbenější turistická stezka v Jordánsku. Byla vytvořena místní komunitou s velkým ohledem na turisty. Samotná trasa se táhne působivých 650 kilometrů napříč 52 vesnicemi a městy s mnoha místy k ubytování i k ochutnání výborného arabského jídla.

Hledáte dobrodružství? Potom doporučujeme tuto nezapomenutelnou cestu, na které poznáte místní kulturu i přátelské obyvatele. Pokud se rozhodnete projít celou stezku, budete si muset vyčlenit tak 40 dní, abyste ji celou prošli. Trasa prochází pozoruhodnými místy včetně Umm Qays a skalního  města Petra. Trasu samozřejmě nemusíte projít celou, ale můžete si vybrat a projít jen úsek stezky, která vám vyhovuje.

Dana_Jordánsko
Dana_Jordánsko_Adli

Jak se tam dostat?

Každá z osmi tras, kterými je Jordan Trail rozdělena, se liší vzdáleností a obtížností. Většina jich začíná z oblíbených oblastí, jako je třeba Umm Qays nebo hrad Ajloun. Máte proto možnost, připojit se na stezku v kterémkoli městě nebo vesnici na trase a vydat se na túru dlouhou několik hodin, ale až několik týdnů.

Kdy vyrazit na túru do Jordánska?

Vzhledem k tomu, že turistická stezka v Jordánsku se rozprostírá na tak obrovském území, nejlepší doba k návštěvě se liší v závislosti na regionu. 

Na severu Jordánska je nejlepší dobou jaro s příjemnými teplotami. Toto období je bohaté na flóru a faunu, příroda je svěží a řeky jsou plné vody. 

Pro pěší turistiku na jihu země je nejlepší období od února do března, protože panují chladnější teploty se spoustou zeleně. Podzimní období od září do listopadu je také příjemným obdobím k návštěvě. 

Zimní období nedoporučujeme, protože je velmi deštivé a může také sněžit. 

Wadi Rum
Wadi Rum_Jordánsko

Bezpečnost

V horkém počasí může být turistika v Jordánsku nebezpečná, pokud nejsou  turisté dobře připraveni. Vždy noste ochranu proti slunci včetně opalovacího krému, klobouku, slunečních brýlí a dostatečného množství vody, abyste byli hydratovaní.

Terén může být skalnatý a strmý, choďte proto opatrně a nepokoušejte se o nic, s čím byste byli jistí. Nejlepší možností je vzít si turistické hole, které poskytují podporu pro přechody kaňonu.

Při pěší turistice v Jordánsku vždy zkontrolujte, zda v trávě nejsou hadi a štíři. Turistické stezky v Jordánsku jsou také domovem hyen a vlků, ale turisté je vidí jen zřídka.

Abyste si zajistili bezpečný pěší výlet, nejlepší možností je projít místo s naším průvodcem.

Podívejte se na námi doporučené očkování.

Petra_Jordásnko
Lawrence s Arabie

Co si vzít na výlet do Jordánska?

Každý turista, bez ohledu na to, kde na světě je, by měl být dobře vybaven a pěší turistika v Jordánsku není výjimkou. Níže uvedený seznam obsahuje základní položky pro pěší turistiku po Jordánské stezce:

  • Mapa a kompas
  • Opalovací krém
  • Voda – vodu lze doplňovat v každém městě a vesnici. Zejména na delší trasy by turisté měli mít k dispozici několik nádob na vodu.
  • Turistické hůlky
  • Turistické boty
  • Batoh
  • Pláštěnka – záleží
  • Čepice, šátek proti slunci
  • Základní sada první pomoci
  • Repelent proti hmyzu a krém proti kousnutí
Jordánsko

Díky Jordan Trail nebyla turistika v Jordánsku nikdy jednodušší. Očekávejte ohromující výhledy, místní příběhy, vynikající domácí jídla a jednu nezapomenutelnou cest.

Můžete si také přečíst