Glamping ve Wadi Rum

Hello Jordánsko

Wadi Rum je pouštní údolí v jižním Jordánsku a jedna z nejoblíbenějších turistických míst země. V našich zájezdech nabízíme ubytování v překrásném kempu ZEINA Lodge, kde si můžete vybrat z několika typů stanů. Tento jedinečný zážitek jistě posune váš výlet do Jordánska na další úroveň. Díky přímým odletům z Prahy nebylo nikdy snazší objevit tento měsíční zázrak!

Chráněná oblast Wadi Rum je od hlavního města Ammán vzdálena asi 4 hodiny. Toto místo světového dědictví UNESCO má úzké soutěsky, pískovcové oblouky, tyčící se útesy, jeskyně, nápisy, skalní rytiny a archeologické pozůstatky.

Nadpozemská krajina a jedinečný terén Wadi Rum přitahuje návštěvníky z celého světa. Poušť si k natáčení svých filmových trháků vybralo i mnoho režisérů a Wadi Rum se tak objevil v řadě hollywoodských filmů! Patří mezi ně Lawrence z Arábie, Marťan, Transformers, Prometheus, Rogue One a hraný remake Disneyho Aladina. Ať už se rozhodnete zůstat přes noc v tradičních beduínských stanech nebo v luxusních bublinách s výhledem na noční oblohu stanech, Wadi Rum rozhodně doporučujeme navštívit.

Wadi Rum Jordánsko

Glamping v bublinovém stanu ve Wadi Rum v Jordánsku

Kempování v poušti ve stanech stylu kopule je ztělesněním „glampingu“! Stany, které jsou známé jako „marťanské dómy“, „hvězdné lusky“ nebo „bublinové stany“ – jsou tím nejlepším způsobem, jak si dokonale užít pouštní noční oblohu! Výhled z kopule stanu umocní nádherný zážitek z vesmíru v obrovské a prázdné poušti. Některé stany mají průhledný panel určený pro pozorování hvězd na jasné pouštní obloze a vy se cítíte jako v planetárium s tím rozdílem, že je to skutečné. Buďte připraveni, že stan sice neposkytuje mnoho soukromí – ale ten výhled stojí za to!

ZEINA je jedním z nejlepších kempů ve Wadi Rum. Stany jsou prostorné a moderní s vlastním sociálním zázemím. Místní neustále hýří vřelou pohostinností a perfektními službami. Kemp nabízí běžné stany v beduínském stylu a marťanské kopule s průhledným panelem. Každý stan je vybaven postelemi, klimatizací/topením a vlastní koupelnou. Kopule mají dispozici také rychlovarná konvice s čajem a kávou, lednici s vodou, šatní skříň a malou terasu. V kempu je také jeden hlavní jídelní stan s venkovní terasou pro společné stravování. Tradiční jídla se podávají formou bufetu. Tábor podporuje beduínskou komunitu a spolupracuje s místními beduínskými průvodci při pořádání výletů do pouště.

Bublinkové stany ve Wadi Rum ve vás vyvolávají pocit, že spíte na Marsu. Je to jedinečný zážitek, který nikde jinde na světě nezažijete. Noc odhaluje tisíce třpytivých hvězd a zářící měsíc. Usínání v tiché poušti je něco skutečně éterického.

Kemp Wadi Rum
Wadi Rum Jordánsko

Jak se dostat do Wadi Rum

Wadi Rum je asi 4 hodiny jízdy od Ammánu a hodinu jízdy od  Aqaby. Z obou měst je dostupná veřejná doprava do návštěvnického centra Wadi Rum. Ideální doba k návštěvě je od března do května nebo od září do listopadu. Letní měsíce mohou být extrémně horké a zimní měsíce mají velmi chladné noci.

Vyjednávání na hranicích a jordánských silnicích s místní policií může být pro někoho nepohodlné až stresující. Na silnici se zdá, že nikdo nedodržuje předepsané zákony ani rychlostní limity. A celkově se jízda autem po Jordánsku snadno změní až v adrenalinový zážitek. To vše může být pro turisty, kteří tento region neznají, trochu znepokojující.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zažít Wadi Rum, je v některém z našich poznávacích zájezdů do Jordánska  nebo zájezdu přímo na míru, který je sestavený podle vašeho přání. Všechna opatření jsou řešena za vás, takže celý zážitek je bez stresu a velice příjemný. Máme několik kombinovaných výletů do Petry a Wadi Rum, s přímým odletem z Prahy a které zahrnují veškeré vstupné do jordánských památek.

Vzhledem k pouštnímu klimatu doporučujeme nosit lehkou pokrývku hlavy a vodu neustále s sebou. V našich zájezdech se o pitný režim staráme my. V souladu s beduínskou kulturou si před pořízením fotografií beduínského lidu vyžádejte povolení. Jordánsko je muslimský stát, proto se prosím na znamení úcty oblečte skromně; to znamená zakrytá ramena a záda.

 

Kemp Wadi Rum
Kemp Wadi Rum

Dobré vědět

  • Mezinárodní letiště Queen Alia (kód letiště AMM) se nachází v Ammánu.
  • Většina návštěvníků potřebuje pro vstup do Jordánska vízum, ale občané z Česka si mohou vízum koupit při příjezdu na hranici. Před odjezdem si určitě přečtěte informace o vízech do Jordánska, abyste zjistili vše podstatné.
  • V našich zájezdech je vízum v ceně.
  • Místní měnou je jordánský dinár (JOD). Zatímco hotovost je král, většina hotelů a restaurací přijímá také karty Visa a Mastercard.
  • Ve spojení nejlépe zůstanete zakoupením jordánské SIM karty. Většina kempů ve Wadi Rum nabízí wifi ve společných prostorách, ale mobilní příjem v poušti je přinejlepším nespolehlivý.
  • Počasí v Jordánsku kolísá v průběhu celého roku. Wadi Rum zažívá extrémní počasí, takže se připravte na spalující horko od května do října (přes 30 stupňů Celsia) a chladnější teploty v zimě od listopadu do února.
  • Arabština je hlavním jazykem v Jordánsku. Většina lidí na turistických místech, rozumí a mluví anglicky.
  • Přibalte si lehký šátek, který ochrání váš nos a ústa před prachem a pískem, zvláště pokud plánujete jet džípem.
  • Vyžadují se skromné šaty.
Wadi Rum Jordánsko

Můžete si také přečíst