Očkování v Jordánsku

Tato dovolená vás bude bavit

Jordánsko nevyžaduje žádné povinné očkování.

Očkování před cestou do Jordánska: Zajímavosti o zdravotních aspektech a prevenci

Jordánsko, země bohatá na historii a přírodní krásy, láká ročně tisíce turistů. Před odjezdem do této fascinující destinace je však důležité zvážit zdravotní aspekty a přijmout opatření k prevenci nemocí.

Naštěstí pro návštěvníky Jordánska nevyžaduje tato země žádné povinné očkování. To však neznamená, že by cestovatelé neměli přijmout některá preventivní opatření. Jedním z potenciálních rizik jsou potulující se kočky, psi a další zvířata, která mohou být přenašeči vztekliny a různých infekčních onemocnění. Doporučuje se tedy zvýšená opatrnost a případně očkování proti vzteklině ještě před odjezdem.

Co se týče čistoty vody, oficiální stanovisko uvádí, že voda z vodovodu v Jordánsku je pitná. Nicméně, pro dodatečnou prevenci a ochranu zdraví je doporučeno pít balenou vodu, kterou lze snadno zakoupit na mnoha místech.

Doporučená očkování do Jordánska

Pro cestovatele, kteří se chystají do Jordánska, je vhodné před cestou využít doporučených očkování. Následující jsou některá doporučená očkování:

Břišní tyfus: Toto očkování chrání před bakterií Salmonella typhi, která se šíří prostřednictvím kontaminované potravy a vody. Při návštěvě jiných zemí s odlišnými hygienickými podmínkami je břišní tyfus často doporučován.

Žloutenka typu A a B: Očkování proti těmto typům žloutenky je také často doporučováno pro cestovatele, zejména pokud budou pobývat v oblastech s nižším standardem hygieny.

Přestože se Jordánsko těší relativně dobrému zdravotnímu stavu a nemocniční infrastruktuře, je vždy dobré být připraven na různá rizika a přijmout preventivní opatření. Kromě očkování je důležité dodržovat hygienická pravidla, zejména v oblasti potravin a pitné vody.

Další doporučení a rizika, která stojí za zvážení před cestou do Jordánska

Hygienická opatření: Dodržujte základní hygienická pravidla, jako je pravidelné mytí rukou, zejména před jídlem.

Sluneční ochrana: Vzhledem k vysokým teplotám v Jordánsku je důležité chránit se před slunečním zářením. Používejte sluneční krém a noste vhodný oděv.

Zdravotní pojistění: Před odjezdem do zahraničí je vždy vhodné uzavřít cestovní zdravotní pojištění, které vám poskytne ochranu v případě nemoci nebo úrazu.

Cestování do exotických destinací může být obohacující zážitek, ale zároveň vyžaduje připravenost na zdravotní rizika. S vhodnými preventivními opatřeními můžete maximalizovat svůj pobyt v Jordánsku a užívat si krás této fascinující země.

COVID-19 →  Aktuální informace

Podívejte se na naši nabídku Hello zájezdů

To nejlepší z Jordánska

cena 29 900 Kč
🛫 Praha/ Vídeň
7 nocí

Velký okruh Jordánskem

cena 44 500,- Kč
🛫 Praha/ Vídeň
10 nocí