To nejlepší z Jordánska

Garance realizace od 4 osob! Víza a vstupy již v ceně!

Náš zájezd do Jordánska je navržen tak, abyste si z pobytu odnesly to nejkrásnější, co Jordánsko nabízí. Touto zemí urazíme tisíc kilometrů s českým průvodcem, znalého místního prostředí. Každý den navštívíme jiné místo. Pojedeme v malé skupině šesti až dvanácti lidí a přesouvat se budeme společně vlastním klimatizovaným autobusem.

Poznávací zájezd do Jordánska s průvodcem

Navštívíme bájný monument skalní město Petru, řecko římské památky Jerash nebo Ajloun. Odpočineme si u vod blahodárného Mrtvého moře a potopíme se ke korálovým útesům Rudého moře v Aqabě. Projdeme se po poutních místech u řeky Jordán a vystoupáme na horu Nebo. Prozkoumáme také pouštní hrady a paláce a prožijeme noc na poušti Wadi Rum ve společnosti beduínů. Prožijeme spousty nezapomenutelných zážitků.

Příjemně poklidný poznávací zájezd pro všechny, co chtějí poznat krásy Jordánska jinak, než organizovaně. Hlavním důvodem, proč vyměnit tradiční dovolenou u moře za tento pozoruhodný zážitek, je poznání netradiční kultury, divoké přírody a starodávných památek této fascinující země.

8. dní / 7. nocí

POLOPENZE
26 500 Kč

Termíny s garancí odletu

02. 07. - 09. 07. 2022 odlet z Vídně
24. 09. - 01. 10. 2022 odlet z Vídně
22. 10. - 29. 10. 2022 odlet z Vídně
13. 11. - 20. 11. 2022 odlet z Prahy

Kontaktujte nás

+420 777 542 017

Přehled zájezdu
Program
Informace k zájezdu
 • 1. DEN: PŘÍLET NA LETIŠTĚ AMMÁN/ MRTVÉ MOŘE

Odlet z Prahy do Ammánu. Po příletu do Ammánu pojedeme k Mrtvému Moři, a ubytujeme se v hotelu Grand East Resort 4*, kde začne naše jordánské dobrodružství.

 • 2. DEN: MRTVÉ MOŘE/ BETHANY/ MADABA/ HORA NEBO/ PETRA

Po odpočinku u Mrtvého moře nás čeká cesta do Bethany Beyond The Jordan (řeka Jordán), které poté bude pokračovat do Madaby, navštívíme kostel řecké pravoslavné církve St. George. Výlet na horu Nebo, která je jedním z nejdůležitějších svatých míst v Jordánsku. Ruiny kostela s úžasnými mozaikami pochází ze 4. a 6. století. Nádherné zdobení kostela je stále dochované. K večeru přejezd do Petry a ubytování v hotelu Amra Palace 4* 

 •  3. DEN: PETRA/ WADI RUM   

Po snídani se vydáme na prohlídku růžového skalního města Petra. Můžete si vybrat různé procházky a stoupání, abyste objevili tajemství Petry. Po obědě se přesuneme k Wadi Rum, kde se ubytujeme v kempu Zeina Lodge 5*. Užijeme si projížďku terénním vozem 4x4 v poušti a noc strávíte ve společnosti místních beduínů. 

 • 4. DEN: WADI RUM/ AQABA

Po snídani na poušti bude naše cesta pokračovat do Aqaby, kde si odpočinete u Rudého moře. Ubytování v Aqaba – hotel Raad 4*       

 • 5. DEN: AQABA/ AMMÁN

Po dni stráveném u Rudého moře se vydáme na cestu do Ammánu, kam přijedeme ve večerních hodinách. Ubytování v hotelu Arina Space 4* na 3 noci. 

 • 6. DEN: AMMÁN/ JERASH/ AJLOUN/ AMMÁN

Po snídani se vydáme poznat hlavní město Ammán. Navštívíme zříceniny asyrské, babylonské a římské.Čeká nás výlet do řecko-římského město Jerash, přezdívané jako město tisíce sloupů. Jerash je známo jako nejlépe zachovalé město Decapolis v moderním světě. Po obědě v Jerash přejedeme do Ajloun, kde navštívíme pevnost Qala’at al-Rabadh, kterou postavil v roce 1184 Izzedin Usama, jenž byl jedním z generálů arabského vůdce Salah Eddin. 

 •  7. DEN: AMMÁN/ POUŠTNÍ HRADY/ AMMÁN

Po snídani naše cesta povede opět na poušť, kde navštívíme pouštní hrady a paláce. Tyto hrady reprezentují rané islámské umění. Jsou velice bohaté na dekorace, fresky, mozaiky, kamenné a štukové řezby. 

 • 8. DEN: AMMÁN/ NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.

 

 

 • 1. DEN: PŘÍLET 

Po příletu do Jordánska přesun k Mrtvému moři do hotelu Grand East Resort 4*  - relaxační odpočinek v resortu hotelu, volný večer, ubytování (večeře)

 • 2. DEN: MRTVÉ MOŘE/ BETHANY/ MADABA/ HORA NEBO/ PETRA

Koupání a relax v Mrtvém moři, které leží v pozoruhodné krajině 400 metrů pod hladinou světového oceánu. Nachází se zde nejníže položený bod na Zemi. V této klidné atmosféře můžete odpočívat, opalovat se, relaxovat a nechat se nadnášet extrémně slanou vodou. Přečtěte si o Mrtvém moři

V tomto dnu také navštívíme údolí řeky Jordán a navštívíme poutní místo Bethany Beyond The Jordan. Je to křestní místo, kde byl pokřtěn Ježíš Kristus. Řeka Jordán, je posvátný pramen, který se klikatí na dně příkopové propadliny. Má mnoho posvátných symbolů a je s ním spojeno spoustu historických událostí.

Poté zamíříme do Madaby, kde navštívíme kostel St. George. Je to kostel řecké pravoslavné církve, kde uvidíme veledílo z Madaby, byzantskou mozaiku mapy z 6. století, znázorňující Jeruzalém a jiná svatá místa.

Po návštěvě Madaby přejedeme na horu Nebo, která je považována za místo, kde byl pohřben Mojžíš a je jedním z nejdůležitějších svatých míst v Jordánsku. Ruiny kostela s úžasnými mozaikami pochází ze 4. a 6. století. Nádherné zdobení kostela je stále dochované. 

K večeru přejezd do Petry a ubytování.

Ubytování v Petře – hotel Amra Palace 4* (snídaně, večeře)

 •  3. DEN: PETRA/ WADI RUM 

V brzkých ranních hodinách se vydáme na prohlídku růžového skalního města Petra. Starobylé město bylo založeno arabskou nabatejskou civilizací před 2 000 lety. Je to masivní architektonická stavba a její vícebarevné kameny jsou nezapomenutelnou atrakcí. Na konci stezky „SIQ“, vinoucí mezi skalami, se odhalí nezapomenutelný pohled do útrob skal a vy uvidíte nejkrásnější památku Petry, Pokladnici. Můžete si vybrat různé procházky a stoupání, abyste objevili tajemství Petry. Odpoledne se přesuneme k Wadi Rum. Přečtěte si o Petře

Wadi Rum je největší krajinou Jordánska. Zde zakusíte atmosféru pouště na vlastní kůži. Wadi Rum je ideální místo pro dobrodružství ve společnosti strmých horských gigantů, rudých dun a nekonečné tiché prázdnoty. Užijeme si projížďku vozem 4×4, který nás vyveze na místo, odkud je nejkrásnější výhled na romantický západ slunce v poušti.

Také ochutnáme místní specialitu, pochoutku zvanou Zarb, kterou nám připraví beduíni hluboko v písku.

Ubytování Wadi Rum – camp Zeina Lodge 5* (snídaně, večeře)

 • 4. DEN: WADI RUM/ AQABA

V poledne opustíme Wadi Rum a naše cesta bude pokračovat do Aqaby. Po cestě se zastavíme u ottomanské Hidžázské dráhy z roku 1908, která spojovala Istanbul s Mekkou. Prohlédneme si starou parní lokomotivu a vagóny, která je zatím nepojízdná.

Večer se můžete vydat do centra města Aqaby na místní trh a koupit si  suvenýry, arabské koření nebo kávu. Navštívit místní kavárny a restaurace s ochutnávkou místních mořských pochoutek. Aqaba je významnou turistickou lokalitou vyhledávanou jak domácími, tak zahraničními turisty. Ty sem lákají nádherné pláže a korálové útesy, které z oblasti dělají jednu z nejlepších potápěčských destinací na světě. Toto letovisko Rudého moře má bohatou historii, jež tady po sobě zanechala řadu významných památek. 

Ubytování v Aqaba – hotel Raad 4* (snídaně, večeře) 

 • 5. DEN: ODPOČINEK U RUDÉHO MOŘE

Tento den strávíte odpočinkem u Rudého moře. K tomu můžete využít veřejné i soukromé pláže za poplatek. Pro zájemce je možné zajistit potápění s přístrojem k podmořskému vojenskému muzeu, které je vhodné i pro začátečníky.  V dopoledních hodinách se vydáme na cestu do Ammánu, kam přijedeme ve večerních hodinách. Po ubytování si užijeme noční Ammán.

 Ubytování v Ammánu – Arinna Space 4* (snídaně, večeře)

 • 6. DEN: AMMÁN/ JERASH/ AJLOUN/ AMMÁN

Po snídani se vydáme poznat hlavní město Ammán. Ve 3. stol. n. l. bylo město přejmenováno na Philadelphia po ptolemaickém vládci Philadelphus. Město se rozkládá na 7 kopcích jako Řím. Ammán je městem s prastarou historií, kde se střetává starověk s modernismem. Navštívíme zříceniny asyrské, babylonské a římské.

Navštívíme řecko-římské město Jerash, přezdívané jako město tisíce sloupů. Jerash je známo jako nejlépe zachovalé město Decapolis v moderním světě.

Po obědě v Jerash přejedeme do Ajloun, kde navštívíme pevnost Qala’at al-Rabadh, kterou postavil v roce 1184 Izzedin Usama, jenž byl jedním z generálů arabského vůdce Salah Eddin. Pevnost sloužila k ochraně silnice mezi Jordánskem a Sýrií.

Ubytování v Ammánu – Arinna Space 4* (snídaně, večeře)

 •  7. DEN: AMMÁN/ POUŠTNÍ ZÁMKY/ AMMÁN

Po snídani naše cesta povede na poušť, kde navštívíme pouštní zámky a paláce. Tyto zámky Qasr Kharana, Qasr Amra, pevnost Azraq reprezentují rané islámské umění. Jsou velice bohaté na dekorace, fresky, mozaiky, kamenné a štukové řezby. Ilustrace zobrazující člověka a zvířata jsou inspirovány perskými a řecko-římskými tradicemi. Tyto pouštní zříceniny, zvané často jako hrady, sloužily různým účelům.

Ubytování v Ammánu – Arinna Space 4* (snídaně, večeře)

 • 8. DEN: AMMÁN/ NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.

 

 

Covid a aktuální podmínky cestování do Jordánska.

UBYTOVÁNÍ

Ammán: hotel Arinna Space 4* (snídaně, večeře)
Petra: hotel Amra Palace 4* (snídaně, večeře)
Wadi Rum: camp Zeina Lodge 5* (snídaně, večeře)
Mrtvé moře: hotel Grand East Resort 4* (snídaně, večeře)
Aqaba: Raad Hotel 4* (snídaně)

CO MÁM V CENĚ?

 • ubytování: 6x hotel střední kategorie, 1x beduínský camp s vlastním sociálním zázemím 
 • strava: polopenze 7x snídaně, 7x večeře, pitný režim
 • přesuny: klimatizovaný autobus
 • český průvodce: po celou dobu
 • arabský licencovaný průvodce: po celou dobu
 • vstupy: veškeré památky z našeho programu, jízda na koních v Petře, 4x4 Jeep v Wadi Rum
 • víza
 • spropitné
 • informační materiály
 • pojištění proti úpadku

CO NEMÁM V CENĚ?

 • leteckou dopravu
 • cestovní pojištění 
 • fakultativní aktivity
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč osoba / 7 nocí 

INFORMACE O LETENCE

 • Přímý let se společností Ryanair Praha - Ammán.
 • Doba letu je 4 hodiny.
 • Cena zpáteční letenky je od 2 000,-  a odvíjí se od data odletu, počtu a hmotnosti zavazadel.
 • Letenku vyřídíme za vás a cena bude připočítána k ceně zájezdu.

PODMÍNKY PLATBY

 • Vybíráme zálohu pouze 10 %
 • Doplatky u skupinových zájezdů jsou 30 dní před odletem.

PODMÍNKY A PRAVIDLA OHLEDNĚ VOUCHERŮ

 • Pokud se zájezd nemůže uskutečnit z důvodů koronavirových opatření, zájezd rušíme a vracíme zpět 100 % zaplacené částky.
 • Zájezdy nerušíme v případě povinnosti testů před odletem a po návratu, ani z důvodu nařízené karantény po návratu do ČR.

 • Karanténa v destinaci zájezdu je samozřejmě jednoznačný důvod ke zrušení zájezdu a vrácení 100 % platby.
 • Vouchery vydáváme pouze na vaši žádost.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • Zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 12 účastníků.
 • Odlet je z Prahy přímou linkou do Ammánu se společností Ryanair.
 • Přesuny po Jordánsku probíhají klimatizovaným mikrobusem. 
 • Český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu, letět ale můžete někdy sami a průvodce čeká na letišti v Ammánu.
 • Minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 4.
 • Pro vstup do Jordánska je nutné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data návratu.
 • Víza není třeba vyřizovat předem, dostanete je na letišti, vízový poplatek je v ceně zájezdu.
 • Razítko z Izraele v Jordánsku ničemu nevadí.
 • V Jordánsku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost.

VÝHODY DOVOLENÉ V JORDÁNSKU S NÁMI OPROTI INDIVIDUÁLNÍ CESTĚ V DOBĚ COVID-19

 • Jistota vrácení peněz, pokud se opatření proti koronaviru zpřísní a nebudete moci odjet.
 • Pokud si sami zajistíte letenku, ubytování a další služby, budete muset vratky řešit se všemi dodavateli zvlášť bez jistoty, že uspějete.
 • Ručíme za to, že dovolenou je možné bezpečně prožít, hlídáme a sledujeme všechny informace z místa.

 

 

Termíny a ceny

Sdělte nám prosím datum a my se vám přizpůsobíme.
Napište nám vaše přání, požadavky a dotazy k rezervaci.

Podobné produkty

To nejlepší z Jordánska
od 26 800 Kč

Je jen málo zemí, které patří do těch menších a přitom mají tolik co nabídnout.
7 nocí

Malý okruh Jordánskem
od 19 300 Kč

Ta nejatraktivnější místa v Jordánsku během krátké dovolené.
4 noci

Jordánsko na míru

Neodpovídá nabídka našich připravených zájezdů přesně vaší představě o dovolené v Jordánsku?
na míru

Dobrodružství v Jordánsku
od 29 100Kč

Program vhodný pro milovníky aktivní dovolené. Divoké kaňony, vodopády, tour ve Wadi Rum...
7 nocí