Kouzlo historie Jordánska a

Potápění v Rudém moři

Osobní cestovní agentura pro jednotlivce i skupiny.

Cena zahrnuje

 • ubytování s polopenzí: 6x hotel, 1x beduínský camp 
 • doprava v Jordánsku
 • vstupy: veškeré památky z našeho programu
 • Jordánské vízum
 • lokální průvodce
 • český průvodce od 7 osob ve skupině
 • jeep tour ve Wadi Rum

Cena nezahrnuje

 • leteckou dopravu (v cenně od 4 000 Kč)
 • cestovní pojištění 
 • fakultativní aktivity

Kontaktujte nás

+420 777 542 017

Pokud jste vášnivými potápěči a zároveň milovníky dobrodružství a kultury, máme pro vás neodolatelnou nabídku! Představujeme vám zájezd do jednoho z nejúchvatnějších míst na světě, do Akaby v Jordánsku. Tento zájezd vás zavede pod hladinu Rudého moře, kde budete mít jedinečnou příležitost objevit korálové útesy a vojenské podmořské muzeum. Ale to není vše! Na programu je i poznávání fascinujících lokalit, jako jsou Mrtvé moře, skalní město Petra a jordánská poušť Wadi Rum.

Rudé moře je světoznámé svou pestrou a bohatou podmořskou biodiverzitou. Množství úchvatných korálových útesů, pestrobarevných ryb a fascinujících mořských tvorů čeká na potápěče, kteří se rozhodnou prozkoumat jeho hlubiny. Akaba je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění, díky svým teplým vodám, skvělé viditelnosti a nádherným podmořským scenériím.

Rajské potápění v Akabě s českým průvodcem

Akaba je známa svými dechberoucími korálovými útesy, které nabízejí neuvěřitelně pestré spektrum barev a tvarů. Potápěči zde mají možnost se ponořit do světa, který působí jako živý obraz, a prozkoumat jedinečnou flóru a faunu tohoto podmořského ráje. Můžete narazit na škálu ryb různých druhů, od malých tropických rybiček až po větší dravce, jako jsou rejnoci či murény.

 

Jedním z nejzajímavějších zážitků, který Akaba nabízí potápěčům, je návštěva vojenského podmořského muzea. Toto jedinečné místo vzniklo umělým potopením vojenských vozidel, včetně tanků a stíhaček, aby vytvořilo podmořský ekosystém, který přitahuje nejen potápěče, ale také milovníky historie. Ponořte se do fascinujícího spojení mezi přírodou a lidskou tvorbou a prozkoumejte, jak moře postupně získává tyto zbytky za své.

Malá ochutnávka toho, co nás čeká

Rudé moře
Royal Diving Club
Mrtvé moře
Petra
Wadi Rum

Mrtvé moře, Petra, Wadi Rum​

Zájezd do Jordánska vám také poskytne příležitost zažít kouzlo Mrtvého moře. Toto slané jezero je známé svými léčivými účinky a možností plavat na hladině díky vysokému obsahu soli. Zároveň budete moci si vychutnat neopakovatelný výhled na horizont, kde se spojuje obloha se slanou vodou.

Jordánsko skrývá jedno ze světově nejúchvatnějších archeologických nalezišť, skalní město Petra. Vytesané do růžových skal nabízí tato historická lokalita jedinečný pohled do minulosti. Průchod úzkým skalním průsmykem Siq, který se otevírá do nádherného pohledu na slavnou skalní budovu Al-Khazneh, je zážitkem, který zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Pro milovníky nekonečných písečných dún a zářících hvězd je Wadi Rum tou pravou destinací. Tato poušť nabízí krásnou krajinu s monumentálními skalními útvary a červenými písečnými dunami. Zájezd do této divoké a krásné krajiny je dobrodružstvím samým o sobě.

Ponořte se do historie Jordánska

Akaba v Jordánsku je nejen potápěčským rájem, ale také unikátní kombinací podmořského dobrodružství a bohatého kulturního a historického poznání. Od podmořské krásy Rudého moře a vojenského podmořského muzea přes nevšední zážitky na Mrtvém moři a ve skalním městě Petře až po kouzlo jordánské pouště Wadi Rum. Tato cesta nabídne neopakovatelné zážitky a vzpomínky na celý život. Připravte se na dobrodružství, které propojí podmořský svět, historii a krásu přírody v jedinečném spojení.

Přehled zájezdu
Potápění a vodní sporty
Informace k zájezdu
 • 1. DEN: PŘÍLET NA LETIŠTĚ AMMÁN/ MRTVÉ MOŘE

Odlet z Prahy/ Vídně do Ammánu. Po příletu do Ammánu pojedeme k Mrtvému Moři, a ubytujeme se v hotelu Grand East Resort 4*, kde začne naše jordánské dobrodružství. Koupání a relax v Mrtvém moři, které leží v pozoruhodné krajině 400 metrů pod hladinou světového oceánu. Nachází se zde nejníže položený bod na Zemi. V této klidné atmosféře můžete odpočívat, opalovat se, relaxovat a nechat se nadnášet extrémně slanou vodou. Přečtěte si o Mrtvém moři

Ubytování: Grand East Resort & Spa 4*

 • 2. DEN: MRTVÉ MOŘE/ PETRA/ WADI RUM

Po snídani nás čeká cesta do růžového skalního města Petra. Jordánsko skrývá jedno ze světově nejúchvatnějších archeologických nalezišť, které je jedním ze sedmi divů světa, skalní město Petru. Tato historická lokalita, vytesaná do růžových skal, nabízí jedinečný pohled do minulosti. Průchod úzkým skalním průsmykem Siq, který se otevírá do nádherného pohledu na slavnou skalní budovu Al-Khazneh, je zážitkem, který zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Po prohlídce Petry se přesuneme k Wadi Rum, kde se ubytujeme a užijeme si projížďku terénním vozem 4x4 v poušti a noc strávíme ve společnosti místních beduínů.

Ubytování: Hasan Al Zawaideh 4*

 •  3. DEN: WADI RUM/ AQABA   

Po odpočinku v pouštní krajině Wadi Rum nás čeká cesta do Aqaby, abychom si zde užili Rudého moře, které je opravdovým rájem pro potápěče.

Ubytování: Aqaba House Resort 4*  

 • 4. - 6. DEN: AQABA

Pokud jste vášnivými potápěči nebo se teprve chystáte objevit kouzla podmořského světa, potápění v Rudém moři v jordánské Aqabě je pro vás tou správnou volbou. Tato malebná destinace nabízí jedinečné podmořské scenérie, pestrou biodiverzitu a fascinující možnosti pro všechny úrovně potápěčů. Rudé moře je proslulé svými úchvatnými korálovými útesy a podmořským životem. Aqaba má výsadní postavení jako jeden z nejlepších potápěčských rájů na světě. Jeho korálové útesy jsou domovem pro rozmanité druhy korálů a ryb, které tvoří nádherně pestrou mozaiku barev. Ponořte se do těchto krás a nechte se unést pohledem na všechny tyto živé tvory.

Jedním z velmi zajímavých zážitků, který Aqaba nabízí potápěčům, je návštěva vojenského podmořského muzea. Toto jedinečné místo vzniklo umělým potopením vojenských vozidel, včetně tanků a stíhaček, aby vytvořilo podmořský ekosystém, který přitahuje nejen potápěče, ale také milovníky historie. Ponořte se do fascinujícího spojení mezi přírodou a lidskou tvorbou a prozkoumejte, jak moře postupně získává tato zbytky za své.

Aqaba se může pochlubit nejen krásnými útesy a pestrou faunou, ale také skvělou viditelností pod vodní hladinou. Křišťálově čistá voda a výborná viditelnost umožňují potápěčům obdivovat podmořský svět v celé jeho kráse. Teplota vody je většinou velmi příjemná, což zajišťuje komfortní a relaxační potápěčský zážitek.

Aqaba je vhodná destinace pro potápěče různých úrovní a dovedností. Pokud jste začátečník, můžete se zde zúčastnit kurzu a získat potřebné certifikace. Pro zkušenější potápěče jsou k dispozici náročnější potápěčské lokality, které nabízejí více dobrodružství. V Royal Diving Club si vybere každý svůj oblíbený vodní sport.

Ubytování: Aqaba House Resort 4*       

 •  7. DEN: AQABA/ AMMÁN

V dopoledních hodinách se vydáme na cestu do Ammánu, které je hlavním městem Jordánska. Po ubytování a večeři si užijeme noční Ammán a také se můžete schladit v bazénu na střeše vašeho hotelu. Noční Ammán je plný života a zábavy, kterou byste neměli minout během své návštěvy. Noční trhy nabízejí širokou škálu místních pochoutek. Vyzkoušet můžete lahodné jídlo jako hummus, falafel, arabské sladkosti a další speciality. Nejlepší způsob, jak poznat kulturu města, je ochutnat její gastronomii. Noční Ammán není jen o občerstvení a nákupu, město nikdy nespí, a tak budete mít spoustu možností, jak si užít noc.

Ubytování: hotel Arenna Space 4*

 • 8. DEN: AMMÁN/ NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy/ Vídně.

POTÁPĚNÍ

Royal Diving Club (RDC) je významné potápěčské středisko, které tvoří nedílnou součást Luxotel Aqaba Beach Resort & Spa. Otevřeno bylo slavnostně v listopadu 1984 za přítomnosti zesnulého krále Husajna. RDC se rozkládá na jižním pobřeží Jordánska, pouhých 17 kilometrů od města Aqaba.

Cílem RDC je podporovat potápění v Jordánsku s důrazem na vysoké bezpečnostní a technické standardy, což umožňuje hostům jedinečný pohled do podmořského světa. Klub nabízí přímý přístup k potápěčské lokalitě Coral Bay Reef, která je součástí chráněných útesů Jeho Veličenstva. Tato exkluzivní možnost je dostupná pouze hostům resortu, což zaručuje výjimečný zážitek.

Zaměstnanci RDC v Luxotel Aqaba Beach Resort & Spa jsou oddaní bezpečnosti, technickým znalostem a prvotřídním službám, poskytujíc nadstandardní potápěčský zážitek. Dodržují nejlepší standardy v odvětví a zajišťují hostům bezpečnou a nezapomenutelnou cestu do podmořského ráje.

Kromě fascinujícího potápěčského zážitku mohou hosté v Luxotel Aqaba Beach Resort & Spa také využít podvodní procházku s průvodcem Sea Trek. Tato unikátní příležitost umožňuje klidný průzkum podmořského světa v doprovodu zkušeného průvodce. Bez ohledu na to, zda se hosté potápějí nebo si užívají procházku pod vodou, Royal Diving Club v Luxotel Aqaba Beach Resort & Spa nabízí nezapomenutelné vodní dobrodružství pro všechny hosty.

CORAL BAY REEF

Coral Bay Reef je chráněné potápěčské místo, sloužící jako hnízdiště pro ryby a korály v rámci chráněného mořského území. Na jednom konci potápěčské lokality se nachází strmý svah, který přechází do jednotného systému útesů s klesáním až do hloubky 40 metrů. Chňapalové mordoprozí a rejnoci se shlukují kolem sloupů skalního výběžku. Krakatice se mohou skrývat mezi celým systémem útesů. Zelené želvy jsou často vidět při krmení na řasách a mořské trávě, zatímco želvy karety si užívají hub a měkkých korálů rostoucích na útesu a písečném dně. Potápěčské místo Coral Bay nabízí bohaté korály ve velkých velikostech s různorodým mořským životem žijícím v symbiotických vztazích.

ZA PŘÍPLATEK

 • Cena ponoru v délce 30 - 45 min/ 50 USD ( potápěčské oblečení, kyslík, instruktor)
 • Jízda na vodním skútru - 15 min/ 35, 00 JD
 • Jízda na vodním banánu - 15 min/ 8, 00 JD
 • Tube Ride - 15 min/ 8, 00 JD 
 • Fly Fish Ride - 15 min/ 10, 00 JD

 

UBYTOVÁNÍ

Ammán: hotel Arenna Space 4* (snídaně, večeře)
Wadi Rum: camp Captain Desert Camp 3*. (snídaně, večeře)
Mrtvé moře: hotel Grand East Resort 4* (snídaně, večeře)
Aqaba:  Aqaba House Resort 4*  (snídaně, večeře)

 

CO MÁM V CENĚ?

 • ubytování: 6x hotel střední kategorie, 1x beduínský camp 
 • strava: polopenze 7x snídaně, 7x večeře, pitný režim
 • potápění: veškeré poplatky za potápění včetně veškerého vybavení
 • přesuny: klimatizovaný mikrobus
 • český průvodce: po celou dobu
 • arabský licencovaný průvodce: po celou dobu
 • vstupy: veškeré památky z našeho programu
 • jeep tour: 4x4 Jeep v Wadi Rum
 • víza
 • informační materiály
 • pojištění proti úpadku

 

CO NEMÁM V CENĚ?

 • leteckou dopravu
 • cestovní pojištění 
 • fakultativní aktivity
 • spropitné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 5 500 Kč osoba / 7 nocí 

 

INFORMACE O LETENCE

 • Přímý let se společností Ryanair Praha/Vídeň - Ammán.
 • Doba letu je 4 hodiny.
 • Cena zpáteční letenky je od 3 000,-  a odvíjí se od data odletu, počtu a hmotnosti zavazadel.
 • S rezervací letenky vám pomůžeme.

 

PODMÍNKY PLATBY

 • Vybíráme zálohu pouze 10 %
 • Doplatky u skupinových zájezdů jsou 30 dní před odletem.

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE

 • Zájezd pořádá CK Dallas Tour.
 • Zájezdy se konají v malých skupinách maximálně 16 účastníků.
 • Odlet je z Prahy/ Vídně přímou linkou do Ammánu se společností Ryanair.
 • Přesuny po Jordánsku probíhají klimatizovaným mikrobusem. 
 • Český průvodce je přítomen po celou dobu zájezdu, letět ale můžete někdy sami a průvodce čeká na letišti v Ammánu.
 • Minimální počet závazně přihlášených účastníků pro konání zájezdu je 6.
 • Pro vstup do Jordánska je nutné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data návratu.
 • Víza není třeba vyřizovat předem, dostanete je na letišti, vízový poplatek je v ceně zájezdu.
 • Razítko z Izraele v Jordánsku ničemu nevadí.
 • V Jordánsku neplatí striktní dress code, ženy nemusí mít zahalené vlasy, doporučuje se uměřenost.

 

Termíny a ceny

Nevybrali jste si z našich termínů? Sdělte nám prosím datum a my se vám přizpůsobíme.
Zadejte místo odletu.
Zadejte slevový kód a slevu vám ve smlouvě o zájezdu odečteme.
Napište nám vaše přání, požadavky a dotazy k rezervaci.

Naši klienti

Byli jste s námi v Jordánsku?

To nejlepší z Jordánska

cena 29 900 Kč
🛫 Praha/ Vídeň
7 nocí

Velký okruh Jordánskem

cena 44 500,- Kč
🛫 Praha/ Vídeň
10 nocí

Podívejte se na celou nabídku Hello zájezdů