Oblečení v Jordánsku

Tato dovolená vás bude bavit

Jordánsko, ležící na rozhraní Asie a Afriky, je fascinující zemí spojující bohatství historie, kultury a přírodní krásy. S více než 90 % obyvatel vyznávajících islám, je důležité respektovat místní tradice a obyčeje, zejména pokud plánujete navštívit svatá místa. I přesto, že Jordánsko patří k liberálnějším zemím v regionu, dodržování určitých zvyklostí je klíčové.

Vstup do svatých míst vyžaduje téměř kompletní zakrytí těla, jak pro ženy, tak pro muže. To neznamená, že musíte nosit příliš striktní oblečení, ale je důležité být ohleduplní vůči místním normám. Místní muži často nosí dlouhé kalhoty a košile s krátkým rukávem, což je považováno za běžné oblečení. Ženy mohou nosit šátek na hlavě, vkusně a decentně vázaný, nebo se oblékat moderně s džínami, teniskami a tričkem s krátkým rukávem.

Je důležité si být vědomi svého oblečení, abyste nebyli terčem nechtěné pozornosti. Vyhněte se holým zádům a příliš hlubokým výstřihům, abyste respektovali místní mravy. Pohledy se mohou snadno upřít, zejména pokud se pohybujete v blízkosti svatých míst.

Oblečení by mělo být přizpůsobeno i místu, kde se nacházíte. V hlavním městě Ammánu můžete být volnější v oblékání, ale pokud se vydáte do terénu, pamatujte na pohodlnou a kvalitní obuv. Jordánská krajina je drsná, ať už jde o horské treky nebo pouštní túry. Kvalitní obuv je klíčová vzhledem k geografii země a teplotním extrémům.

Celkově platí, že respektování místních zvyklostí a přizpůsobení se místnímu prostředí jsou klíčové pro příjemný pobyt v Jordánsku. Přizpůsobte svůj šatník, abyste prožili autentickou zkušenost a vychutnali si krásy této unikátní země.

Oblečení pro každé roční období v Jordánsku

Jak se správně připravit na měnící se počasí

Jordánsko, země bohatá na historii a přírodní krásy, nabízí rozmanitost i v počasí. Pokud plánujete cestu do této fascinující destinace, je klíčové vhodně vybrat oblečení, které vám umožní pohodlně si užít každé roční období. Zde je průvodce, jak se oblékat od zimy po léto.

Zima (Prosinec, Leden, Únor):

V zimním období může Jordánsko překvapit chladnými teplotami a občasnými srážkami. Doporučujeme teplé zimní oblečení, včetně bundy, šály a rukavic. Připravte se na možný déšť nebo sníh, zejména v horských oblastech. Kvalitní nepromokavá bunda a teplé vrstvy vám zajistí komfortní pobyt.

Jaro a podzim (Březen, Duben, Listopad, Říjen):


V těchto přechodných měsících je počasí stále rozmanité. Lehké oblečení, doplněné o bundu či svetr, je ideální volbou. Vezměte v úvahu, že večery mohou být chladné, a občas může spadnout déšť. Oblečení vrstvením vám umožní přizpůsobit se rychle měnícím se podmínkám.

Léto (Květen až Září):

Letní měsíce v Jordánsku přinášejí teplé a suché počasí. Využijte letní oblečení, jako jsou lehké kalhoty a trika s krátkým rukávem. Větrová bunda nebo vesta může být užitečná večer, kdy teploty klesají. Nezapomeňte také na klobouk a opalovací krém chránící před silným slunečním zářením.

Všeobecné Rady:

Nezáleží na ročním období, pohodlná a kvalitní obuv je klíčová. Zvažte také přenosný deštník a nepromokavý obal na elektroniku, abyste byli připraveni na neočekávané srážky.

S dodržením těchto doporučení si zajistíte, že vaše oblečení bude odpovídat měnícím se podmínkám v Jordánsku. Ať už prozkoumáváte historická místa, túrujete v horách nebo relaxujete u Mrtvého moře, správné oblečení vám umožní plně si vychutnat vše, co tato země nabízí.

Podívejte se na naši nabídku Hello zájezdů

To nejlepší z Jordánska

cena 29 900 Kč
🛫 Praha/ Vídeň
7 nocí

Velký okruh Jordánskem

cena 44 500,- Kč
🛫 Praha/ Vídeň
10 nocí