Oblečení v Jordánsku

Náš cíl je prolomit bariéru a ukázat, že tato země si zaslouží být zaplavena turisty.

Jordánsko je muslimská země a i když je zemí velice liberální, měli bychom být ohleduplní. Vstup do jakéhokoli svatého místa vyžaduje téměř kompletní krytí jak pro ženy, tak muže.

Běžné oblečení už tolik striktní není. Místní muži nosí především dlouhé kalhoty a košile s krátkým rukávem. Ženy se oblékají různě. Některé nosí hlavu pokrytou šátkem, který je velice vkusně a decentně vázaný a celkový outfit je krásně barevně sladěn. Téměř na každém místě najdete ženy v přilehlých džínách, s teniskami a tričkem s krátkým rukávem.

Pokud nechcete být terčem pozornosti, měli byste se vyhnout holým zádům a hlubokým výstřihům. Nic se nestane, musíte ale počítat s tím, že pohledům neuniknete.

Samozřejmě záleží na místě. Jinak se oblečete v Ammánu, které je hlavním městem Jordánska a jinak do terénu. Zde musíte myslet především na pohodlnou a kvalitní obuv, protože treky v této drsné krajině opravdu nejsou na žabky. K tomu přidáme místní klima, geografii země a v neposlední řadě teplotní extrémy.

Co sbalit do Jordánska

V zimním období (prosinec, leden a únor) doporučujeme teplé zimní oblečení, může se objevit déšť, nebo sníh.

V jarních a podzimních měsících (březen, duben, listopad a říjen) se hodí lehké oblečení s bundou či svetrem. Výjimečně se může v tomto období objevit déšť a večery bývají chladné.

V letních měsících (květen až září) využijete letní oblečení, ale i lehčí svetr, či větrovou bundu, nebo vestu na noc. Doporučujeme lehké kalhoty a trika s krátkým rukávem. 

Zde Vložte Text Nadpisu

Naše nejprodávanější zájezdy do Jordánska

To nejlepší z Jordánska
od 26 800 Kč

Je jen málo zemí, které patří do těch menších a přitom mají tolik co nabídnout.
7 nocí

Malý okruh Jordánskem
od 19 300 Kč

Ta nejatraktivnější místa v Jordánsku během krátké dovolené.
4 noci

Jordánsko na míru

Neodpovídá nabídka našich připravených zájezdů přesně vaší představě o dovolené v Jordánsku?
na míru

Dobrodružství v Jordánsku
od 29 100Kč

Program vhodný pro milovníky aktivní dovolené. Divoké kaňony, vodopády, tour ve Wadi Rum...
7 nocí

Nejnovější obrázky z Instagramu.

Máte konkrétní přání?