Marta a Jiří Kotinovi

Zájezd na míru - Říjen 2022

Hodnocení zájezdu jsem rozdělil do několika bodů :

a) paní Opavová :

 1. Velmi rychlé doplnění a společné doladění mého původního návrhu cesty.
 2. Velmi rychlé zajištění celého zájezdu u Vašeho jordánského partnera. Je to opravdu velký kus dobré práce, za tak krátký čas domluvit celý zájezd !!

Děkujeme Vám !!

b) pan Adli :

 1. Pan adli je výborný průvodce.  Dík jemu jsme nejen poznali krásné části Jordánska, ale seznámil nás s jeho historií, se základy islámu (zajímavé a pro nás nové bylo vzájemné porovnání (a hledání podobností) mezi náboženstvím islámským a křesťanským), seznamoval nás se zvyky Arabů. Byl stále veselý, příjemný … v Ammánu mám ukázal (mimo program) řadu památek a spoustu domorodých zajímavostí (to byly bonusy – jak sám říkal). Velmi si vážíme toho, že nás vzal do svojí vlastní (!!) rodiny … má velmi milou maminku (hodně nám připomínala naší maminku … bylo to moc vřelé a milé).
  Dík jeho diplomatickým schopnostem se mu podařilo, že se pro nás otevřela již zavřená vrata amfiteátru v Ammánu … a my jsme se tak mohli zevnitř obdivovat této antické památce.
  Pan Adli dokázal zorganizovat oslavu 79. narozenin v Campu ve Wadi Rum : obstaral dort, shromáždil skoro celý Camp, všichni zpívali, gratulovali … Bylo to krásné a dojemné zároveň … tím oslavencem jsem byl já !  Ještě jednou Vám, pane Adli, moc děkuji !!
  Zdálo se nám, že se známe s panem Adli už řadu let !! Pan Adli mi pomáhal, když viděl, že v některých fázích cesty toho na mne bylo již moc (pomáhal mi do schodů a na šikmých svazích …). Vznikl mezi námi (mnou, manželkou a panem Adlim) velmi milý a upřímný vztah !!
  Děkujeme Vám, pane Adli za krásnou dovolenou !!