Vánoce v Jordánsku

Vánoce v Jordánsku

Vánoce se v Jordánsku slaví po celé zemi  a pro ty, kteří nejsou křesťané, jsou spíše sváteční chvílí a oslavou. Jordánsko je muslimská země, ale její obyvatelé jsou jak křesťané, tak muslimové, kteří spolu žijí v přátelství a míru. Bez ohledu na to, že křesťané tvoří přibližně jen 10 % populace, se jejich víra respektuje a Vánoce se slaví v klidu a harmonii.

Vánoce v Jordánsku

Vánoce v Jordánsku

Pokud plánujete návštěvu Jordánska na Vánoce, připravte se na vzrušující a sváteční období doplněné večírky, oslavami a dekoracemi. V hlavním městě Ammánu je hřejivá vánoční atmosféra cítit z každého koutu. Obchody s kavárnami se rozsvítí vánočními svíčkami a světelné dekorace se objeví po celém městě. Nákupní centra zdobí své obrovské vánoční stromky a mnoho hotelů s restauracemi nabízí speciální sváteční chody.

Vánoce jsou časem míru, lásky, harmonie, sdílení a lidskosti. To je něco, co lze pociťovat v celém Jordánsku, bez ohledu na náboženské vyznání.

Oslavy Vánoc jsou v Ammánu velmi veselé a jak křesťané, tak muslimové toto sváteční období milují. Nákupní komplex na Boulevardu v oblasti Abdali se promění v bohaté vánoční trhy s tradiční výzdobou a koledníky, kteří zpívají anglické koledy (spolu s některými arabskými verzemi). Ulici lemují vánoční stánky a u slavnostního rozsvícení vysokého vánočního stromu se můžete potkat i se Santou. Podobná vánoční atmosféra se nachází po celé zemi. Křesťané navštěvuji štědrovečerní bohoslužby v jordánských kostelech, které jsou jedny z nejstarších a nejuctívanějších na světě.

Vánoční festival ve Fuhei

Ammán, vánoce
Vánoce v Ammán

Hodně oblíbený je vánoční festival ve Fuheis, toto údolí je od Ammánu vzdáleno asi 20 km. Jeho ústředním bodem je obrovský vánoční strom, jehož rozsvícení se tradičně účastní členové jordánské královské rodiny. V roce 2008 rozsvítila Jeho královská výsost královna Rania strom u příležitosti oficiálního zahájení festivalu a její synové, korunní princ Hussein bin Abdullah a princ Hashem udělali totéž v roce 2013. Tato tradice se opakuje po většinu Vánočních svátků.

Vánoce v Madabě

Symbolem křesťanství je Madaba, město vzdálené asi 30 km od Ammánu. Každý rok se zde koná velkolepá vánoční oslava, kterou byste při vánočním putování Jordánském neměli vynechat. Vánoce jsou radostné především pro děti a právě pro ně tu Santa Claus jezdí s koňským spřežením a plným vozem dárků, které spolu s čokoládou rozdává dětem.

Každý adventní víkend se pořádají vánoční hudební koncerty a hlavní pěší ulice, která vede od kostela svatého Jiří k návštěvnickému centru Madaba, se stává tržištěm s místními produkty.

Jordánsko vánoce

Můžete si také přečíst

Vyberte si dovolenou v Jordánsku

To nejlepší z Jordánska
od 26 800 Kč

Je jen málo zemí, které patří do těch menších a přitom mají tolik co nabídnout.
7 nocí

Malý okruh Jordánskem
od 19 300 Kč

Ta nejatraktivnější místa v Jordánsku během krátké dovolené.
4 noci

Jordánsko na míru

Neodpovídá nabídka našich připravených zájezdů přesně vaší představě o dovolené v Jordánsku?
na míru

Dobrodružství v Jordánsku
od 29 100Kč

Program vhodný pro milovníky aktivní dovolené. Divoké kaňony, vodopády, tour ve Wadi Rum...
7 nocí